cerolite دیابت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

cerolite: دیابت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دهه فجر به روایت تلویزیون و مشروطه به روایت ‌ورزی

همه ساله در ایام دهه فجر تلویزیون تمام زورش را می زند تا با یک منوی کامل روزهای خوشی را جهت مخاطبانش که به خصوص در شهرهای کوچک و روستاها کم هم نیستند، فراهم آو

دهه فجر به روایت تلویزیون و مشروطه به روایت ‌ورزی

دهه فجر به روایت تلویزیون و مشروطه به روایت ورزی

عبارات مهم : زندگی

همه ساله در ایام دهه فجر تلویزیون تمام زورش را می زند تا با یک منوی کامل روزهای خوشی را جهت مخاطبانش که به خصوص در شهرهای کوچک و روستاها کم هم نیستند، فراهم آورد. این روند البته اگر چه در سال های اخیر تا حد زیادی کمرنگ تر از سابق شده، ولی باز هم در قیاس با روزهای معمولی تلویزیون همزمان با ایام دهه فجر تلاش بیشتری جهت جلب رضایت مردم به انجام می رساند.

ظاهرا امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست و صداوسیمای کشور عزیزمان ایران با آمادگی کامل با پخش چهار سریال تازه به استقبال دهه فجر می رود. سریال هایی چون زحمت پنهان، آنام، است و نیست و شبکه که از اواسط بهمن ماه و همزمان با دهه فجر از شبکه های تلویزیونی پخش خواهند شد.

انقلاب زیبا
انقلاب قشنگ که تقریبا همه ساله در سال های اخیر در ایام دهه فجر روی آنتن شبکه های متفاوت رفته، امسال نیز قرار است تماشاگران را میهمان ضیافت تکراری تلویزیون کند! سریال تلویزیونی انقلاب قشنگ از این هفته هر شب روی آنتن شبکه افق می رود و این جای شگفتی دارد که شبکه ای که در سابقه اش سریال سخت و پرهزینه ای چون آسمان من را می بیند، چگونه جهت مناسبتی با این اهمیت دست به نمایش یک سریال تکراری محصول شبکه ای دیگر زده است؟ انقلاب قشنگ مجموعه ای تلویزیونی محصول سال ۱۳۹۳ به کارگردانی بهرنگ توفیقی است که اول بار از شبکه یک سیما روی آنتن رفت. این سریال ماجراهای زندگی قشنگ و حامد را روایت می کند که در یک شرکت معماری همکار هستند. آنها تصمیم می گیرند با هم ازدواج کنند، ولی جابر، ناپدری قشنگ در کودکی قشنگ و مادرش را ترک کرده و از کشور خارج شده است هست. از طرفی پدر حامد و پدر و مادر واقعی قشنگ در مبارزات قبل از انقلاب در زندان های حکومت پهلوی کشته شده است اند و حامد با مادر خود زندگی می کند. قشنگ در خانواده ای با تفکرات مدرن بزرگ شده است و در این زمینه تفاوت هایی با حامد دارد، ولی با وجود این هر دو به یکدیگر علاقه مندند. حامد و قشنگ در تدارک برگزاری مراسم ازدواج هستند که اتفاقی غیرمنتظره روی می دهد. بازگشت پدر قشنگ از خارج بعد از سال ها باعث یادآوری خاطره و ماجرای تلخی در گذشته می شود که خانواده ها را تا مرز از هم پاشیدگی پیش می برد.

آتیلا پسیانی، آزاده صمدی، علیرضا کمالی، فریبا کوثری، نوش آفرین رحمانی، مجید واشقانی، اکبر معززی، ماریه تهرانچی، رضا افشار، شقایق فراهانی، مجید مظفری و نیوشا مدبر ازجمله بازیگران این سریال هستند.

انقلاب قشنگ در ۲۳ قسمت از شنبه ۳۰ دی هر شب به جز پنجشنبه و جمعه ها ساعت ٢٣:٣٠ از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد ساعت ٩:٣٠ روی آنتن می رود.

هست و نیست
در روزهای دهه فجر شبکه دو سیما به نظر دست پری دارد و با کاری از یک کارگردان کهنه کار پای به کارزار مسابقه با دیگر شبکه ها گذاشته هست. این شبکه در این روزها سریال است و نیست را به کارگردانی حسین سهیلی زاده به روی آنتن خواهد برد. توصیه مهم ولی در مورد این سریال که قرار است بعد از مجموعه سایه بان روی آنتن رود، این است که بسان زحمت پنهان این یکی سریال نیز هنوز کارش تمام نشده و به عبارت بهتر در مرحله نهایی ساخت واقع شده است است و هیچ بعید نیست که مثل ایام محرم امسال تلویزیون به ناگاه دست خود را در پوست گردو دیده و موفق به رساندن هیچ یک از این دو سریال نشود.

هست و نیست یک ملودرام اجتماعی است که در ۳۰ قسمت جهت پخش از شبکه دو سیما تولید شده است هست. این مجموعه داستان دو دوست به نام های احمد و ناصر است که دوستی آنها به سال های کودکی در محله سرچشمه پایتخت کشور عزیزمان ایران بازمی گردد. خلاصه داستان این سریال حکایت این دو دوست را در جمله هایی مبهم خلاصه آورده است: گاهی بود و نبود و است و نیست آدم ها به وسوسه ای گره می خورد که به سادگی باز نمی شود…!

سریال است و نیست محصول گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما است و در قیاس با زحمت پنهان سریال پرستاره تری به شمار می آید. از بازیگران این مجموعه می توان به فرهاد قائمیان، حمیدرضا پگاه، الهام پاوه نژاد، نگار عابدی، امیر دژاکام، سولماز حصاری، نازنین کریمی، سیامک اطلسی، اکبر رحمتی، سیاوش خیرابی و معرفی چند صورت جوان و تازه اشاره کرد. آخرین اخبار رسیده از تلویزیون حاکی از این است که بنا بر برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده است این سریال از ۱۴ بهمن ماه روانه آنتن شبکه دو سیما شود.

آنام
بعد از لیسانسه ها که در وقت پخش اش توانسته بود حواس تمام سریال بین ها را معطوف به شبکه سه کند، این شبکه با نیت ادامه این روند گام به روزهای دهه فجر می گذارد، تا بتواند در این روزها نیز گزینه اول سریال دوستان شود. گفته می شود برگ برنده این شبکه در این روزها آنام خواهد بود. سریالی که براساس تبلیغات تلویزیونی که نوید پخش آن را همزمان با ایام دهه فجر می دهد، سریالی خوش بر و رو با لحظاتی پرتحرک و پرتنش است که حداقل با استناد به تیزرش از بعد ساخت و ارایه فضای قبل از انقلاب به خوبی برآمده است.

سریال اجتماعی خانوادگی آنام محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه با همکاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت و دفتر سلامت است که به کارگردانی جواد افشار ساخته شده است و با در نظرگرفتن این که گفته شده است بود قرار است پخش روزانه آن از هفتم بهمن ماه شروع شود، به نظر می رسد در قیاس با دیگر سریال ها سر وقت مناسب و با فراغ بال بیشتری ساخته شده است هست. گلچهره سجادیه، عبدالرضا اکبری، مهرانه مهین ترابی، شبنم قلی خانی، مجید واشقانی، سیامک صفری، امیر دلاوری، سامیه لک، کوروش زارعی، ناصر هاشمی، سیروس گرجستانی، خسرو شهراز، فریبا متخصص، لاله مرزبان و جمعی از بازیگران آذری و نیز کاظم بلوچی از بازیگران این سریال هستند. این مجموعه تلویزیونی به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما تولید شده است و از زندگی مادری به نام آنام می گوید که در کشاکش پرسشها زندگی، خانواده و شهرش قرار گرفته هست. این سریال اجتماعی در ۴۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای به قلم امیرعباس خبر نگارش شده است است.

میرزا کوچک خان
سریال تاریخی کوچک جنگلی داستان قیام میرزا کوچک خان علیه استبداد رضاخانی و استعمار انگلیسی هم همزمان با دهه فجر از ۱۰ بهمن ماه روی آنتن شبکه تماشا می رود. سریال تلویزیونی کوچک جنگلی یکی از مجموعه های تلویزیونی پرطرفدار دهه ۶۰ هست؛ کاری در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حضور جمع زیادی از بازیگران و صورت های معروف که زندگی و مبارزات میرزا کوچک خان جنگلی در مبارزه با استبداد رضاشاهی و استعمار انگلیس را به تصویر می کشد. این سریال کوشیده است زوایایی از قیام میرزا کوچک خان و مردم گیلان را با نگاهی تحلیلی به نمایش بگذارد.

رنج پنهان
این سریال که جهت تسهیل و تسریع کار از دو کارگردان استفاده کرده، همچنان در حال تصویربرداری است و هیچ بعید نیست به خصوص در روزهای آخر دهه فجر کارش به پخش روزانه برسد. توصیه مهم راجع به کارگردانان این سریال ولی این که هر دو کارگردان کار ازجمله سینماگران و سریال سازان خوش سابقه هستند: بیژن میرباقری کارگردان فیلم هایی چون روز برمی آید و حال همه ما خوب است کارگردانی گروه اول را به عهده دارد و سید جمال سیدحاتمی که فاز نخست سریال محکومین را ساخته بود و سال گذشته هم فیلم لاک قرمز را از او شاهد بودیم، به تازگی به گروه تولید سریال خاص دهه فجر اضافه شده است است.

این سریال به تهیه کنندگی رضا جودی به ۶۵ درصد از ساخت رسیده هست. گروه اول این روزها در اداره ساواک و در لوکیشنی که حوالی بزرگراه مخصوص کرج واقع شده است است و همچنین گروه دوم در خیابان محمودیه پایتخت کشور عزیزمان ایران و در منزل دکتر کیانی مشغول تصویربرداری هستند. هنوز شبکه ای جهت پخش مجموعه در ایام دهه فجر رسما اعلام نشده است.

سریال زحمت پنهان داستان پر فرازونشیبی دارد و هیچ بعید نیست درنهایت جزو کارهای پرطرفدار و پربیننده تلویزیون به شمار آید. در خلاصه داستان این سریال آمده: در سال ۵۳ فوت جوانی در دانشگاه برادر و دوستانش را برمی آشوبد. بحران آن سال ها، اختناق فضای موجود و شور جوانی یوسف را وارد بازی پیچیده ای می کند که اسلحه و خشونت تنها راهکار عملی او هست. کار به جایی می رسد که او باید مخفیانه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران سرنوشت بگذراند؛ حال سکوت خفته راهکار دیگری را پیشنهاد می کند.

نکته مهم دیگر راجع به زحمت پنهان استفاده این سریال از اشخاص کمتر آشنا شده است به عنوان بازیگر هست. در حقیقت به جز چند نقش مهم در بقیه نقش ها نام هایی را می شنویم که تاکنون کمتر به گوش رسیده اند و این همان قدر که در ابتدا می تواند ارتباطی دشوارتر با مخاطبان عام را باعث شود، در عین حال در صورت موفقیت می تواند جزو ارزش های کار نیز باشد. کاوه خداشناس در نقش یوسف، قطب الدین صادقی، اتابک نادری، فرشید زارعی فرد، سمیرا حسینی، آزاده سدیری، نسرین نکیسا، رویا اسکندانی، کریم امینی، علی غلامی، مهدی سقا، مهربانو باطبی، سونیا اسماعیلی، جواد زیتونی، فرهاد روشن، مهران میرزایی، علی شجاع، مهرزاد حسینی، پانته آ میرفصیحی و سارا توکلی از بازیگران این سریال هستند.

نفس
مجموعه تلویزیونی نفس که جهت نخستین بار به زبان عربی دوبله شده است هست، در ایام دهه فجر جهت مخاطبان عرب زبان شبکه تماشا به نمایش گذاشته می شود.

نفس به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان، داستانی پرحادثه در بستر رویدادهای انقلاب دارد و بازیگرانی همچون مسعود رایگان، ژاله صامتی، علیرضا کمالی، بهناز جعفری، داریوش فرهنگ، فاطمه گودرزی، هدایت هاشمی، هادی حجازی فر و ساناز سعیدی در آن به ایفای نقش پرداخته اند. این سریال به مناسبت دهه فجر از شبکه تماشا روی آنتن می رود.

سارقین روح
دیگر محصول تلویزیون در ایام دهه فجر که به سیاق سریال های شبکه پنج به کارگردانی احمد معظمی ساخته شده، سارقین روح نام دارد که البته این روزها شنیده می شود این سریال به شبکه عوض کردن نام داده است که با هر متر و معیاری حتی پیش از خواندن داستان یا دیدن چند فصل از سریال نیز پیداست نام بهتر، مناسب تر و جالب تری به حساب می آید. به قول یکی از دوستان که به شوخی می گفت: آخه سارقین روح هم شد اسم جهت سریال؟!

بگذریم…
سریال سارقین روح یا همین شبکه خودمان که با عنوان امنیت نرم و آسیب های اجتماعی درحال تولید هست، از نیمه های بهمن از شبکه پنج سیما روی آنتن خواهد رفت. این سریال برگرفته از یک ایده و طرح پژوهش محور است که به عنوان امنیت نرم و آسیب های اجتماعی می پردازد و کارگردانی آن را احمد معظمی عهده دار است.

درباره شبکه گفته شده است که این سریال داستان تقابل خیر و شر است و دانیال حکیمی بازیگر مهم این مجموعه به حساب می آید که در ردای یک کارشناس امنیتی قرار گرفته و جلوی دوربین می رود.

ستارخان
دستپخت تازه محمدرضا ورزی جهت تلویزیون و البته مردم مخاطب تلویزیون این بار قرار است ستارخان را به مردم بشناساند؛ مثل شاه سابق که جناب ورزی چنان ابعاد ناگفته ای از او کشف کرده بود که در باور هیچ کس حتی مدیران تلویزیون نیز نمی گنجید و دیدید که حتی این مدیران نیز نتوانستند از کارگردان محبوب ارزش برابر سیل انتقادها و نیز بی توجهی مردم دفاع کنند. ولی ستارخان… سریال ۱۰ قسمتی ستارخان که گفته می شود برشی از مجموعه ۲۷ قسمتی ایراندخت هست، قرار شده است است روایتی تاریخی از دلاوری ها و پایمردی های ستارخان، دوستان و هم پیمانان او باشد و درواقع به زندگی و مبارزه و فوت این بزرگمرد تاریخ کشور عزیزمان ایران بپردازد.

مجموعه ستارخان در ۱۰ قسمت ۵۰ دقیقه ای آماده شده است است و از ۱۲ بهمن ماه همزمان با شروع مراسم خوش حالی های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از شبکه یک سیما پخش می شود. ستارخان روایتی از سال های نهایی زندگی این سردار بزرگ است که محمدرضا ورزی، کارگردان و مصطفی شریفی، تهیه کننده آن هستند. سعید نیک پور، شکرخدا گودرزی، حسین مسافرآستانه، مسعود آب پرور، شایسته ایرانی، سام قریبیان، پندار اکبری، آرزو نبوت، علی زارع، باران زمانی، داریوش کاردان، ژرژ پطروسی، بهزاد خداویسی، رضا فیاضی، فخرالدین صدیق شریف، شهراد بانکی، حمیرا عظیمی و عزت الله مهرآوران در این سریال ایفای نقش می کنند. موسیقی این اثر را بابک زرین ساخته و رویا میرفخرایی ترانه آن را سروده و سالار عقیلی نیز خواننده آن است.

دهه فجر به روایت تلویزیون و مشروطه به روایت ‌ورزی

واژه های کلیدی: زندگی | سریال | داستان | سریالی | مجموعه | انقلاب | داستان | تلویزیون | تلویزیون | کارگردانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs