cerolite دیابت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

cerolite: دیابت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نمی‌خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفنمان کنند/ ما کرامت را در وقت حیاتمان می‌خواهیم ، رضا صادقی

رضا صادقی و محسن شریفیان جهت حل مسئله موسی کمالی؛ موزیسین هرمزگانی؛ که از پسِ هزینه ۳۰ میلیون تومانی جراحی‌اش برنیامده، پیش‌قدم شده است و توانستند بخش عمده هزین

نمی‌خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفنمان کنند/ ما کرامت را در وقت حیاتمان می‌خواهیم ، رضا صادقی

رضا صادقی:نمی خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفنمان کنند/ما کرامت را در وقت حیاتمان می خواهیم

عبارات مهم : میلیون

رضا صادقی و محسن شریفیان جهت حل مسئله موسی کمالی؛ موزیسین هرمزگانی؛ که از پسِ هزینه ۳۰ میلیون تومانی جراحی اش برنیامده، پیش قدم شده است و توانستند بخش عمده هزینه های درمانی او را تامین کنند.صادقی ولی حل پرسشها و پرسشها امثال موسی را در عوض کردن واکنش‌ها مسئولان نسبت به هنرمند و موسیقی می داند.

سرپوش هنری – به گزارش ایلنا، رضا صادقی راجع به اوضاع موسی کمالی (موزیسین هرمزگانی) که مدت هاست با مشکلاتی جهت تامین هزینه های درمانش روبرو هست؛ گفت: خدا را شکر تا حدود زیادی از پرسشها مالی موسی کمالی حل شده است هست. مقداری از هزینه ها به وسیله دوست عزیزم؛ کیانوش جهانبخش مدیر موسیقی بندرعباس؛ در هماهنگی با یکسری از دوست تامین شده است است.

نمی‌خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفنمان کنند/ ما کرامت را در وقت حیاتمان می‌خواهیم ، رضا صادقی

با صندوق بازیگران و صورت های معروف نیز تماس گرفته شده است و قرار است بخشی از هزینه های درمانی این عزیز را متقبل بشوند. راستش را بخواهید درست شدن این ماجرا ربطی به ما نداشت و از آنجا که موسی کمالی آدم دل صافی است و خدا دوستش دارد، این مسئله را برایش حل کرد.

این خواننده موسیقی پاپ در ادامه افزود: محسن شریفیان هم از همان کشور اسپانیا با حراج مدالی که از فستیوال نی انبان نوازی این کشور دریافت کرده بود، حرکت جوانمردانه ای انجام داد؛ البته از محسن شریفیان کمتر از این هم انتظار نمی رود چون او هر لحظه در چنین ماجراهایی با جان و دل وارد می شود. خدا را شکر حرکت های خوبی اتفاق افتاد و این حرکت زیبای محسن شریفیان پاسخ های خوبی دریافت کرد.

رضا صادقی و محسن شریفیان جهت حل مسئله موسی کمالی؛ موزیسین هرمزگانی؛ که از پسِ هزینه ۳۰ میلیون تومانی جراحی‌اش برنیامده، پیش‌قدم شده است و توانستند بخش عمده هزین

وی همچنین عنوان کرد: ما زمانی را مشخص کرده ایم که تا آخر ماه مبارک رمضان بتوانیم هدیه ای را به موسی کمالی بدهیم. کلیت نشانه من و دوستانی که در کنارم بودند؛ این بود تا بحث همیاری را ترویج کنیم. نشانه در واقع همیاری بود نه کمک، و خدا را شکر همیاری بسیار خوبی در این زمینه اتفاق افتاد.

رضا صادقی راجع به هزینه های درمان موسی کمالی نیز گفت: هزینه درمان موسی ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است که قریب به ۱۱ میلیون تومان آن هزینه پلاتین ایشان محسوب می شود که این بخش را من و محسن شریفیان و یکی دو نفر از دوستان فراهم کردیم. حدود ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان هم هزینه عمل جراحی موسی هست؛ دوستان در این زمینه هم هماهنگی هایی انجام داده اند که به امیدخدا در حال درست شدن است.

وی در ادامه افزود: موسی آدم بی هنری نیست؛ او ضمن اینکه موزیسین است نقاشی خیلی خوب و فیلمساز و مستندساز توانمندی نیز محسوب می شود. موسی تورلیدر خوبی هم به حساب می آید که متاسفانه در جریان همین تورهایی که در هرمزگان می گردانده هست؛ از بلندی پرت می شود و از ناحیه استخوان لگن دچار آسیب می شود ولی پیگیری جدی نمی کند. بعدها که پیگیر این آسیب می شود دکتر می گوید استخوان فرسوده شده است و باید مورد عمل جراحی قرار بگیرد.

نمی‌خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفنمان کنند/ ما کرامت را در وقت حیاتمان می‌خواهیم ، رضا صادقی

این موزیسین همچنین عنوان کرد: موسی جزو موزیسین های بسیار محجوب هرمزگان است که هیچ وقت صدایش درنمی آید و گله نمی کند. ولی هنگامی که چنین فرد محجوبی گله می کند باید بپذیریم که کارد به استخوانش رسیده هست. راستش را بخواهید چیزی که مرا منقلب کرد حرف مادر موسی کمالی بود؛ ایشان گفت متاسفم که پسرم جوانی اش را جهت موسیقی و هنر گذاشت. هنگامی که یک مادر با تمام تعلق خاطر احساسی اش متاسف شود جهت فرزندی که وارد عرصه موسیقی و هنر شده است است آن وقت ما از خجالت باید سرمان خیلی پایین بیاید.

رضا صادقی گفت: بسیار متاسف هستم که در سرزمین مان هنوز موسیقی فولک و بومی مان را فقط جهت اختتامیه ها و افتتاحیه ها درنظر می گیریم. الان اگر با دقت نگاه کنید می بینید جشنواره موسیقی مقامی و نواحی و فولک اصلا جشنواره کلانی محسوب نمی شود. در مورد این بخش از موسیقی کشورمان اصلا کلان بحث نمی شود و برنامه ریزی کلانی هم در موردش اتفاق نمی افتد.

رضا صادقی و محسن شریفیان جهت حل مسئله موسی کمالی؛ موزیسین هرمزگانی؛ که از پسِ هزینه ۳۰ میلیون تومانی جراحی‌اش برنیامده، پیش‌قدم شده است و توانستند بخش عمده هزین

این خواننده موسیقی پاپ کشورمان در ادامه افزود: من چند وقت پیش به یکی از دوستان پیشنهاد دادم و گفتم مگر ما می توانیم تا آخر دنیا با کشورهای همسایه مان دچار مسئله باشیم؟ به هر حال همسایه هستیم و با یک نوع نگاه داریم موسیقی فولک را پیش می بریم؛ باید کمک کنید جهت نخستین بار حمایتی صورت بگیرد و سالی یکبار فستیوال بزرگ و عظیمی با برنامه ریزی جامعی با عنوان “فستیوال موسیقی خلیج فارس” برگزار کنیم؛ این فستیوال باید صرفا مخصوص موسیقی فولک باشد.

از کشور عزیزمان ایران هم موسیقی فولک تمام مناطق کشور عزیزمان ایران در آن شرکت داده شوند. از موزیسین های همسایه هایمان مانند امارات و بحرین و قطر و عمان، افغانستان، ترکیه، پاکستان و حتی از کشورهای دورتر نیز دعوت کنیم تا در این فستیوال حضور پیدا کنند.

نمی‌خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفنمان کنند/ ما کرامت را در وقت حیاتمان می‌خواهیم ، رضا صادقی

وی همچنین عنوان کرد: برگزاری چنین فستیوالی اولا نگاه ها نسبت به موسیقی فولک ما را از این کدر بودن خارج می کند. همچنین به واسطه وجود اهالی رسانه در چنین فستیوالی، کسانی که باید از حال و روز موزیسین ها فولک ما مطلع شوند اطلاع پیدا می کنند.

در جنوب شخصی داریم که در زبان محلی او را “علی کوبرم” صدا می کنند؛ یعنی علی ابراهیمی. به خاطر می آورم که او نوعی ساز را که شبیه سرناست و پوزیشن خاص ای دارد، می نواخت. هنگامی که این آدم دست به ساز می شد حتی مخاطبی که در دنیا اش موسیقی وجود نداشت هم با لبخند می ایستاد و او را همراهی می کرد.

صادقی افزود: به تازگی شنیده ام که علی ابراهیمی گوشه منزل هست؛ گوشه منزل است نه به این علت که بی کس شده است باشد؛ چون کسی از او خبر ندارد. ببینید من امروز از موسی کمالی خبر دارم ولی این خبر را زمانی دریافت کردم که یکی از خبرگزاری ها راجع به او مطلبی منتشر کرد؛ و اگر این گزارش تهیه نمی شد من از حال و روز موسی خبردار نمی شدم.

درست است که زندگی همه ما گره هایی دارد که همه مشغول باز کردن آنها هستیم ولی در عین حال غافل هم نیستیم. من قائل به این نیستم که این دوران دوره بی وفایی هست. صرفا جهت اطلاع دوستان می گویم که ما اصلا نمی خواستیم مسئله همیاری به موسی را عنوان کنیم، ولی به هر صورت این اتفاق افتاد؛ ولی شما نمی دانید چقدر مردم آمدند و گفتند ما وظیفه داریم به همنوع هایمان کمک کنیم و همراه ارزش باشیم. ما وظیفه داریم همراه کسانی باشیم که دنیا ما را روزگاری قشنگ کرده اند. به خدا دوره بی محبتی نیست؛ زیاد دوره بی خبری است.

این خواننده موسیقی پاپ همچنین عنوان کرد: در هرمزگان و بندرعباس و سایر نقاط کشورمان مسئولان، هنر و هنرمند را جهت افتتاحیه ها و اختتامیه ها می خواهند و فارغ از این ماجرا دیگر خبری از اوضاع موزیسین های فولک ما ندارند. “برتولت برشت” یکی از نوآوران تئاتر در عرصه جهانی محسوب می شود. “برشت” می گوید هر وقت خواستید فرهنگ شهر یا کشوری را بسازید صحنه هنر ش را به من بدهید آن فرهنگ ساخته می شود. این صحنه هنر مشمول بر همه چیز می شود.

موسیقی فلک ما ریشه فرهنگی ما محسوب می شود؛ بعد شما فکر کنید فردی مانند موسی کمالی، علی کوبرم، قنبر راستگو و بسیاری دیگر چنین غریب مانده اند. همین دیشب داشتم نوحه مرحوم “بخشو” را گوش می دادم و به این فکر می کردم که چقدر این افراد غریب رفتند، و مسئولان بی باور به اینکه این افراد پاره ای از خاطرات این سرزمین هستند.

وی گفت: شما به هر جای دنیا که بروید نسبت به موسیقی شناسنامه دار خودشان احساس مسئولیت دارند. اینها را من می گویم که موسیقی پاپ کار می کنم؛ ولی یکی از معترضان این قضیه خود من هستم. آیا فقط پاپ را ترگل ورگل می کنیم و تحویل مردم می دهیم؟ بعد آیا در بقیه دنیا اینگونه با موسیقی فولک واکنش‌ها نمی شود؟ آیا در فستیوال های متفاوت تشنه شنیدن موسیقی سرخ پوستان، آسیا، آفریقا و عرب هستند؟ آیا آنها هم تا این حد کدر به موسیقی فولک ارزش نگاه می کنند. متاسفانه شرایطی در کشور عزیزمان ایران نیست که موزیسین فولکلور ما خودش را نشان بدهد و در نتیجه اجراهایشان سایرین از اخبار و احوالشان مطلع شوند.

رضا صادقی گفت: امروز به این شکل به موسی کمالی کمک شد؛ ولی آن موزیسین بومی که در خراسان و کردستان و بقیه مناطق کشورمان زندگی می کند و فلان افراد را دم دستش نمی بیند اگر مشکلی برایش پیش بیاید چه باید کند؟ و البته مگر به چند نفر می شود اینگونه کمک کرد؟ تنها راهی که وجود دارد این است که چنین موزیسین هایی که خودشان صحنه گردان و هنرمند هستند بتوانند روی صحنه بیایند؛ اگر چنین اتفاقی بیافتد دیگر نیازی به کسی نخواهند داشت. والله همین موسی کمالی اگر روی صحنه اجرا می کرد مریض نمی شد. اگر هنرمندی شرایط جهت روی صحنه رفتنش وجود نداشته باشد مشکلش دو تا می شود و دور از جان همه تبدیل به سرطان می شود.

این موزیسین در ادامه افزود: من از آقای روحانی به این علت حمایت کردم که نمی خواستم به دوره ای بازگردم که افرادی می گفتند موسیقی جز لاابالی گری چیزی ندارد؛ من از ایشان حمایت کردم چون نمی خواستم به جایی برسیم که بگویند اگر می خواهی موسیقی بشنوی یا کار کنی از این مملکت برو بیرون. یکسری از شعارها هستند که بعدها بخشی از شخصیت و وجود ما می شوند مثل اینکه من مدام به فرزندم بگویم “دنیا زیباست و تو بزرگ خواهی شد و آن را زیباتر خواهی کرد”.

این شعار، امید و قشنگ نگاه کردن را در طول سال ها به فرزندم انتقال یافته می کند. من نیز براساس گفته ها و شعارهای آقای روحانی و اینکه می خواستم آینده روشن تر و پر امیدتری داشته باشم از ایشان حمایت کردم.

وی همچنین عنوان کرد: بی تعارف می گویم اول انقلاب که موسیقی حرام بود و امروز که موسیقی مکروه شده است هست؛ از این رو من به دنبال ستاره بسیار بزرگی نیستم و فقط می خواهم فضای بیشتری جهت نفس کشیدن داشته باشم. من قطعا نمی خواهم اندک روزنه هایی که جهت نفس کشیدنمان باقی مانده مسدود شود.

صادقی راجع به انتظارش از دولت دوازدهم گفت: انتظاری که من از آقای روحانی دارم انتظار عجیب و غریبی نیست. نمی خواهم بگویم آقای روحانی کاری کن که ساز من را در تلویزیون نشان بدهند چون می دانم نمی تواند این کار را انجام بدهد. از آقای روحانی نمی خواهم کاری کند کم در تخت جمشید موسیقی اجرا شود چون می دانم اگر بخواهد هم نمی تواند.

من به عنوان رضا صادقی مهمترین چیزی که از آقای روحانی انتظار دارم این است که حرمت موسیقی و موزیسین را به ما برگردانند. حرمت موزیسین این نیست که در مراسم افتتاحیه یا اختتامیه استاد استاد به ناف مان ببندند و بعدش دوباره یادشان برود موزیسین ها کجا هستند و چه می کنند؟ به خدا ما محتاج یک کارت بیمه نیستیم.

همانطور که آقای روحانی و ظریف و دوستانشان کاری کردند که عده کثیری در دنیا به این باور برسند ما بمب در دستانمان نیست، ما موزیسین ها نیز می توانیم در دنیا باور ایرانی صلح طلب و صلح پذیر را به جهانیان انتقال یافته کنیم. منتهی این فرصتی است که باید زمینه اش را دولت فراهم کند. ما موزیسین ها می توانیم به جهانیان بگوییم که نه تنها بمب در دستانمان نیست بلکه می خواهیم از صلح و علاقه و فرهنگ صحبت کنیم.

دولت باید این زمینه را فراهم کند و اگر دولت از من حمایت نکند مانند فرزندی خواهم بود که پدر ندارد تا در برابر زورگویی دیگران از او حمایت کند. از آقای روحانی و تمام وزرا و مدیرانش انتظار دارم هنرمند و موزیسین را روبروی خود نبینند؛ ما می توانیم مانند دوست برادر باشیم.

امثال من می توانستیم برویم آن طرف دنیا بخوانیم؛ اگر می توانستم از مملکت و مردمم دل بکنم که می رفتم و هنگامی که نمی توانم دل بکنم بعد تو هم باید به خاطر همین دل نکندم باید دل بدهی. این دل دادن وام و مسکن و غیره نیست؛ این فقط شرایط و وقت نفس کشیدن و حرمت هست. اگر من و امثال موسی کمالی وقت داشته باشیم قطعات زنده می مانیم.

من واقعا از آقای روحانی انتظار دارم به کسانی که می گویند موسیقی صرفا لاابالی گری است بگویند یکبار بنشین و موسیقی گوش کن و اگر بعدش دیدی واقعا موسیقی لاابالی گری است آنوقت هر چه دلتان می خواهد بگویید. امثال موسی کمالی به خدا توان پرداخت ۱۰ میلیون تومان پول اجاره سالن جهت برگزاری کنسرت را ندارند؛ این وظیفه دولت است که شرایطی را فراهم کند تا سالن کنسرت را به رایگان در اختیار امثال موسیقی قرار بدهند تا به رشد فرهنگی مان کمک کنند.

نقش وزارت ارشاد در چنین پروسه ای واقعا کجا است؟ شما هم که دارید مانند عروسی، سالن ها اجاره می دهید. به خدا رایگان قرار دادن سالن جهت اجرا موسیقی بومی یک شهر و یک کشور چیز عجیب و مشکل نیست. من موزیسین فولک که تمام سازم ۲ میلیون تومان قیمت ندارد چگونه می توانم ۱۰ میلیون تومان جهت اجاره سالن هزینه کنم؟ تنها توقعم بازگشت چنین کرامت هایی است.

تا زمانی که امثال موسیقی حالشان خوب است و توان اجرا دارند شرایط را جهت اجرایشان فراهم کنیم کار قشنگی انجام داده ایم؛ هنگامی که که یک موزیسن فوت شد می خواهیم هیچ وقت استاد استاد به ناف ارزش نبندند؛ حتی نمی خواهیم در قطعه بازیگران و صورت های معروف دفن کنند. ما کرامت را در وقت حیاتمان می خواهیم.

واژه های کلیدی: میلیون | موسیقی | فستیوال | موزیسین | رضا صادقی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs